13.06.2022

Ranking smartwatchy dla mężczyzn

Zegarki różnego typu, niezależnie od tego czy chodzi o zegarki tradycyjne, czy też o elektroniczne, nowoczesne smartwatche, mogą dzielić się na te typowo damskie, jak i typowo męskie. Niemniej, biorąc pod uwagę wzrastającą popularność tego typu sprzętu i jednoczesną modę na sportową odzież i dodatki typu unisex, czyli odpowiednią dla przedstawicieli obydwu płci – obecnie trudno mówić o dużym wyborze smartwatchy zaprojektowanych wyłącznie dla kobiet albo wyłącznie dla mężczyzn.

Dodatkowo o uniwersalnym charakterze tego rodzaju urządzeń świadczy możliwość konfiguracji ich opcji za pomocą specjalistycznych aplikacji. O ile panie wybierają najczęściej bardzo różnorodne modele, to panowie – preferują przeważnie kolory stonowane. Jednak właśnie teraz coraz bardziej popularne pośród mężczyzn są także inne niż czerń, brąz czy szarości kolory, jak chociażby: nasycony niebieski, albo wręcz blady róż.

Jak wybrać męski smartwatch?

Czy właśnie kolor ma być głównym branym pod uwagę aspektem podczas wyboru męskiego zegarka? Wbrew pozorom jest on na tyle istotny, że nawet przy najlepszych parametrach technicznych niewielu panów zdecydowałoby się na gadżet w kolorze fuksji lub intensywnego różu. Na szczęście smartwatche powstają w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, a także – w bardzo różnorodnych kształtach. Biorąc zatem pod uwagę podstawową kwestię: smartwatch męski jak wybrać? odpowiedź nasuwa się sama: ważne, aby miał dość długi pasek, aby objął on przegub męskiej dłoni, a nie na przykład był zegarkiem skierowanym typowo do dzieci. Ponadto – te ostatnie, dziecięce smartwatche, bywają zegarkami o ograniczonych parametrach, ze względu na specyficzną grupę docelową, chociaż to, że smartwatch jest dla dzieci nie musi być tez wcale jednoznaczne z jego niewielkimi możliwościami. Przed przystąpieniem do wyboru konkretnego modelu warto przede wszystkim zastanowić się, czy ma to być zegarek na wzór klasycznego zegarka na rękę czy może modna, minimalistyczna opaska typu smartband. Zegarek-opaska ma dokładnie takie samo zastosowanie jak smartwatch, a jedynie formę wąskiej „bransoletki”. Można zatem śmiało wybrać kształt najdogodniejszy dla siebie. I chociaż za smartwatche męskie uchodzą najczęściej modele z dużymi, wyrazistymi tarczami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w wariant wąski – opaskę.

Najlepsze smartwatche męskie – ranking

Rankingów wszelkiego rodzaju sprzętu można znaleźć w sieci wiele. Dotyczy to także smartwatchy o różnych parametrach. Obejmują one najczęściej sprzęt bardzo zróżnicowany pod względem cenowym oraz ze względu na ich parametry techniczne. Większość panów nie potrzebuje jednak elektronicznych zegarków z najwyższej półki, czyli takich, z którymi będą nurkować albo uprawiać sporty ekstremalne, a które jednocześnie – dostępne są po ekstremalnie wysokich cenach. Przeciętny użytkownik potrzebuje po prostu zegarka funkcjonalnego, estetycznego i wygodnego na co dzień. Właśnie dlatego nie tworzymy tutaj kolejnego rankingu smartwatchy męskich, ale przedstawiamy rozwiązania optymalne na co dzień.
Dobry i nowoczesny zegarek elektroniczny, czyli smartwatch, może kosztować już zaledwie tzw. nieduże kilkaset złotych. I chociaż posiadają wszystko, co „szanujący się” nowoczesny smartwatch posiadać powinien, ich cenom daleko do tysiąca. W związku z tym praktycznie każdy może pozwolić sobie na taki gadżet. Wspomniany już wyżej kolor zegarka to nie tylko, wymienny najczęściej, silikonowy pasek, ale także – motyw wyświetlający się na tarczy. Na szczęście ten ostatni można zmieniać dowolnie. Panowie mają do wyboru najlepsze smartwatche męskie w atrakcyjnych cenach, które mogą imitować zegarek ze wskazówkami jak i zegarek elektroniczny. Na tarczy takiego zegarka, zamiast aktualnej godziny, można również wyświetlać wybraną grafikę itp. Możliwości w tym zakresie są liczne i przy tym bardzo indywidualne. Sprawia to także, że właśnie smartwatch o pasku w jednolitym, uniwersalnym kolorze, jest bardzo dobrym pomysłem na niezobowiązujący prezent nawet dla osoby, której szczególne upodobania nie są dokładnie znane. Smartwatche stanowią elektroniczne gadżety oraz gustowne dodatki w jednym. Mają niezwykle uniwersalny charakter, dzięki czemu odpowiedzą na oczekiwania różnych grup odbiorców – sportowców, przedsiębiorców, jak również miłośników najnowszych trendów. Wszystko to czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi prezentami za stosunkowo niewielką kwotę, które są dalekie od banalnych i pretensjonalnych upominków.

Cechy najlepszych smartwatchy męskich

To zupełnie naturalne, że większość pań wybierze aplikacje na smartwatcha o nieco innym charakterze niż panowie, nawet biorąc pod uwagę aplikacje związane z funkcjami życiowymi (chociażby z cyklem miesięcznym). Większość stosowanych w takich zegarkach aplikacji jest jednak uniwersalna i wcale nie zależy od wieku czy płci, jak np. krokomierz, funkcja mierząca puls itp. Czy właśnie mężczyzna wybierze częściej smartwatch sportowy, a nie elegancki, jak kobieta? To już kwestia dyskusyjna – w końcu panowie jak i panie nie tylko uprawiają sport, ale także noszą zegarki do biura i w innych okolicznościach. Zauważamy jednak pewne tendencje podczas wyboru chociażby typu takiego zegarka. A zatem:

  • aktywni panowie, uprawiający sporty, chętniej sięgają po smartbandy, czyli wąskie opaski-smartwatche
  • do noszenia na co dzień znacznie chętniej wybierane są smartwatche z dużą tarczą, podobne do klasycznych zegarków na rękę

Marki produkujące najlepsze smartwatche męskie oferują najczęściej wybór pomiędzy tymi dwoma typami nowoczesnych zegarków elektronicznych. Podobnie jest z marką Kello, może nie najbardziej rozpoznawalną wśród zalewu smartwatchy znanych na świecie koncernów. Kello to jednak zegarki bardzo dobrej jakości. Jeżeli nie znajdziecie upragnionego modelu w kategorii „smartwatche męskie” to wystarczy poszukać w tej samej witrynie wśród zegarków sportowych, wodoodpornych itp. Biorąc pod uwagę smartwatche męskie ranking nie zawsze jest dobrym doradcą, ponieważ najczęściej obejmuje najbardziej popularne, ale i najdroższe modele. Tymczasem dobry smartwatch nie musi być drogi ani posiadać loga, jakie spotykamy na szyldach na każdym kroku. Smartwatche Kello są smartwatchami wyoskiej jakości i naprawdę solidnymi w tej klasie cenowej. Posiadają także najbardziej pożądane funkcje, jakich od męskiego smartwatcha się oczekuje, a zatem:

  • GPS
  • funkcje sportowe
  • elegancki lub sportowy wygląd (a często te cechy wizualne zawarte są w pojedynczym modelu)

Każdy zegarek typu smartwatch dzięki połączeniu go ze smartfonem oraz możliwości instalacji coraz liczniejszych aplikacji daje niemal nieograniczone możliwości jego zastosowań.

Odwiedź nasz sklep