05.10.2022

Najlepszy smartwatch dla dziecka -Czym kierować się przy zakupie smartwatcha dla dziecka?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli smartwatchy, w tym takie, które są skierowane głównie do dzieci. Taki gadżet poza funkcją wyświetlania godziny ma także inne zastosowania. Można znaleźć smartwatch dla dziecka z grami oraz z GPS.
Dowiedz się, jaki smartwatch dla dziecka wybrać.

Jaki smartwatch dla dziecka?

Zastanawiając się, jaki smartwatch dla dziecka wybrać, należy wziąć pod uwagę takie modele, które cechują się funkcjonalnością i są wodoszczelne. Na rynku znajdziemy modele w różnych kolorach i z różnymi funkcjami. Smartwatch dla dziecka z GPS to ciekawa propozycja. Technologia ułatwia rodzicom zlokalizowanie dziecka na mapie. Mogą monitorować jego lokalizację na swoim telefonie za pomocą połączenia zegarka poprzez Wifi, Bluetooth czy sieć komórkową. Taki zegarek umożliwia także odbieranie i wykonywanie połączeń. Smartwatch dla dziecka z funkcją dzwonienia pozwala również na wysyłanie SMS-ów. Dzięki temu rodzic może być w stałym kontakcie z dzieckiem. Interesującym modelem jest także smartwatch dla dziecka z grami, opcją słuchania muzyki czy funkcją aparatu. Dziecko ma zapewnioną w ten sposób rozrywkę.

Smartwatch dla dziecka – jakie cechy posiada?

Najczęściej można spotkać się ze smartwatchem, który jest wyposażony w:

 • funkcję dzwonienia, która umożliwia kontakt,
 • nadajnik GPS, przez co można sprawdzać miejsce, gdzie znajduje się dziecko,
 • alarm, który ułatwia wstawanie do szkoły, czy jest przypominaczem o ważnych wydarzeniach.

Dodatkowo smartwatch posiada kalendarz i organizer.
Warto wziąć pod uwagę także smartwatch dla dziecka wodoszczelny oraz smartwatch dla dziecka z dobrą baterią.

Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?

Najważniejsze, aby smartwatch podobał się dziecku, bo to właśnie ono będzie go nosiło.
Warto przeprowadzić rozmowę z przyszłym posiadaczem smartwatcha o tym, jaki ma gust i preferencje co do zegarka oraz jakie ma potrzeby i oczekiwania. Są zwolennicy prostych modeli oraz fani urządzeń z jak największą funkcjonalnością. Sklep smartwatche.pl oferuje szeroki wybór tego typu gadżetów, przez co każdy znajdzie coś idealnie wpasowującego się w jego gust.

Wybierając smartwatch dla dziecka, warto wziąć pod uwagę także rodzaj wyświetlacza. Może on być mały, duży, wykonany w technologii OLED lub LCD, wyświetlać kolory lub być czarno-biały. Najistotniejsze jest jednak to, aby zapewniał komfortowe sterowanie poszczególnymi opcjami.

Innym ważnym aspektem przy wyborze smartwatcha dla dziecka jest pojemność baterii. Smartwatch dla dziecka z dobrą baterią jest w stanie pracować od kilkunastu godzin do kilku dni. Dobrym wyborem będzie także smartwatch dla dziecka wodoszczelny. Przez ciągłe eksploatacje urządzenie będzie narażone na różne warunki pogodowe, w tym także deszcz. Smartwatch powinien być również komfortowy w użyciu, wygodny i nie uwierać w nadgarstek.

Smartwatch dla dziecka z GPS – czy jest to niezbędne?

Smartwatch dla dziecka z GPS zwiększa bezpieczeństwo pociechy. Rodzice mogą za pośrednictwem aplikacji w telefonie zlokalizować, gdzie znajduje się posiadacz zegarka. Dzięki tej funkcji rodzic jest alarmowany, gdy dziecko znajdzie się poza przestrzenią, którą określono. Można się natychmiastowo połączyć przez smartwatch i wezwać pomoc, za pomocą przycisku SOS. Ponadto dostępna jest opcja dodania przycisków do szybkiego wybierania dwóch numerów.

Smartwatch dla dziecka z funkcją dzwonienia umożliwia kontakt przez cały czas

Poza zwiększeniem bezpieczeństwa, smartwatch dla dziecka ułatwia komunikację z pociechą. Prawie każdy model smartwatchy ma głośnik, mikrofon i gniazdo na kartę SIM. Poprzez smartwatch dla dziecka z funkcją dzwonienia, dziecko może swobodnie kontaktować się oraz także ma możliwość odbierania połączeń. Zależnie od modelu można znaleźć również smartwatch dla dziecka wyposażony w aparat fotograficzny, co poza możliwością słyszenia siebie nawzajem pozwala na rozmowy video.
Dziecko nie musi wpisywać cyfr numeru telefonu, ale może skorzystać z przycisków szybkiego wyboru na krawędzi obudowy lub poprzez menu. Niemal każdy smartwatch obsługuje wiadomości głosowe, więc można w każdym momencie je odtworzyć i odpowiedzieć na nie za pomocą mikrofonu. Dostępna jest także funkcja odbierania i wysyłania wiadomości tekstowych w postaci SMS-ów. Smartwatche dla dzieci posiadają także tryb szkolny, który wycisza tę funkcję podczas zajęć. Niektóre modele mają także możliwość czatu rodzinnego.

Dlaczego smartwatch dla dzieci jest lepszy od telefonu?

Bezpieczne komunikowanie się za pomocą smartwatcha dla dziecka to ważna kwestia, która przewyższa telefon komórkowy. Numer, który dzwoni na dziecięcy smartwatch, najpierw musi być zatwierdzony przez rodziców w aplikacji. Nieznane numery i nieautoryzowane nie są w stanie połączyć się z danym smartwatchem. Wysłane wiadomości także są blokowane lub trafiają na telefon komórkowy rodziców. Inne kwestie, gdzie smartwatch jest lepszy od telefonu komórkowego to:

 • szybka lokalizacja dziecka poprzez właściwą aplikację,
 • możliwość określenia obszarów bezpieczeństwa,
 • przycisk SOS,
 • łatwe połączenia i wiadomości głosowe,
 • bezpieczna komunikacja: rodzice decydują, kto może komunikować się z dzieckiem,
 • usytuowany na nadgarstku jako zegarek nie zgubi się tak łatwo,
 • łatwa do nauczenia obsługa,
 • tryb szkolny.

Odwiedź nasz sklep