14.03.2022

Jakie smartwatche współpracują z iPhone?

Według statystyk opublikowanych przez portal IDC każdego roku w Polsce liczba użytkowników smartfonów od Apple wzrasta. Popularność iPhone’a jest więc coraz większa – a co ze smartwatchami? Czy osoby posiadające taki smartfon mogą wybrać dowolny zegarek, a następnie połączyć go z telefonem?

Jaki smartwatch do iPhone’a będzie najlepszy?

Smartwatch do iPhone’a to przydatne urządzenie dysponujące innowacyjnymi funkcjami. Urządzenie pozwala monitorować wiele aspektów zdrowotnych organizmu, a często służy również do odbierania oraz wykonywania połączeń, a także wyświetlania informacji z komunikatorów i wiadomości SMS. Domyślny iPhone smartwatch to Apple Watch. Sprzęt ten został zaprojektowany bezpośrednio przez markę Apple i jest dedykowanym urządzeniem do smartfonów z logotypem nadgryzionego jabłka. W praktyce jednak na taki sprzęt może pozwolić sobie niewiele osób – choć taki smartwatch do iPhone’a jest wygodny i nowoczesny, cena potrafi być zatrważająca. Zwykle to około 1999 PLN za najtańszą wersję obecnie produkowanej generacji. Poprzednie wersje wyposażenia są nieco tańsze – około 999 PLN. Z tego względu niewiele osób decyduje się na taki smartwatch do iPhone’a, szczególnie że na rynku dostępne są warianty od innych producentów, które jakością wcale nie odstają od dedykowanych zegarków Apple Watch.

Produkty od tej marki zawsze charakteryzują się wysoką ceną, która idzie w parze z jakością. Nie musisz jednak decydować się na smartwatch do iPhone’a zaprojektowany bezpośrednio przez Apple. Na rynku znajdziesz o wiele tańsze urządzenia, dysponujące podobnym zakresem funkcji. Wyglądają równie nowocześnie i stylowo, na dodatek bez problemu łączą się przy pomocy bluetooth z telefonem. Taki sprzęt jest projektowany i tworzony przez zewnętrznych producentów, jednak urządzenia te dysponują systemem, który jest kompatybilny z iOS. Jeżeli więc posiadasz smartfon iPhone, możesz zdecydować się na taki inteligentny zegarek, bez wydawania wszystkich oszczędności. Wiele z nich wygląda podobnie do Apple Watch’y, a inne są kompletnie inne, wyróżniając się nieszablonowym designem. Jeżeli interesuje Cię iPhone smartwatch od innego producenta niż Apple, musisz wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych modeli. Dzięki temu możesz wybrać urządzenie idealnie dostosowane do własnych preferencji.

Smartwatch do iPhone’a od innego producenta – jaki?

Zastanawiasz się, jaki smartwatch do iPhone’a od innego producenta niż Apple będzie najlepszy? Przede wszystkim skup się na tym, aby dokładnie zapoznać się ze specyfikacją takiego urządzenia. Modele dostępne na rynku dysponują odrębnym zestawem funkcji, dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się konkretne urządzenie. Dodatkowo zweryfikuj, czy konkretny smartwatch jest kompatybilny z systemem iOS (czyli telefonem iPhone). Wówczas inteligentny zegarek bez żadnego problemu połączy się ze smartfonem.

Jaki smartwatch do iPhone’a wybrać? W pełni kompatybilny z tymi telefonami jest na przykład Kello S50. To model przypominający swoją budową Apple Watch – posiada prostokątną kopertę oraz dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,7 cala. Dzięki temu korzystanie ze sprzętu jest bardzo wygodne, a wszystkie informacje na ekranie są maksymalnie widoczne. Smartwatch Kello S50 pozwala rozmawiać, bez sięgania bezpośrednio po telefon. Dodatkowo urządzenie dysponuje funkcjami odpowiedzialnymi za monitorowanie aktywności fizycznej, więc doskonale sprawdzi się podczas treningu.

Na szczególną uwagę zasługuje także model inteligentny zegarek R2. Jeżeli zastanawiasz się, jaki smartwatch do iPhone’a z okrągłą tarczą będzie wygodny, to z pewnością takie urządzenie zapewni maksymalną satysfakcję. W tym przypadku przekątna wyświetlacza wynosi 1,3 cala, a na ekranie fabrycznie umieszczone jest szkło hartowane zabezpieczające sprzęt przed uszkodzeniami. Smartwatch R2 monitoruje pracę serca, posiada pulsometr oraz rozbudowaną funkcję MULTISPORT, która pozwala precyzyjnie dopasowywać plan treningowy oraz monitorować aspekty zdrowotne organizmu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smartwatcha do iPhone’a?

Wybierając smartwatch do iPhone’a od innego producenta niż Apple, upewnij się, że urządzenie jest w pełni kompatybilne z systemem iOS. Wówczas połączysz telefon ze zegarkiem, aby cieszyć się wygodną i wszechstronnością. Jeżeli zależy Ci na konkretnej funkcji, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją danego modelu. Nie wszystkie urządzenia dostępne na rynku są dokładnie takie same. Bardzo często smartwatch kompatybilny z iPhonem może być połączony z dedykowaną aplikacją. Sprawdź, czy takie oprogramowanie jest dostępne w App Store. Wówczas je pobierzesz, aby korzystać ze wszystkich opcji inteligentnego zegarka.

applewatch

Smartwatch do iPhone może być jednocześnie kompatybilny ze smartfonami posiadającymi system Android. To bardzo ważne dla osób, które korzystają z kilku urządzeń, na przykład telefonu służbowego i domowego. Również zweryfikuj te informacje bezpośrednio przed zakupem konkretnego modelu. Popularne funkcje w inteligentnych zegarkach to:

  • alarm, budzik
  • powiadomienie o wiadomościach, połączeniach
  • powiadomienia z aplikacji
  • wykonywanie, odbieranie i odrzucanie połączeń
  • kontrolowanie muzyki
  • kalkulator
  • kalendarz
  • tryb treningowy
  • monitoring aspektów zdrowotnych (tętno, pulsoksymetr, ciśnieniomierz)
  • monitoring snu

Odpowiednio dobrany iPhone smartwatch może być noszony na co dzień nie tylko podczas treningu. Inteligentny zegarek doskonale sprawdza się podczas pracy, czy odpoczynku. W wygodny sposób sprawdzisz powiadomienia z telefonu, bez sięgania po smartfon. Dodatkowo sprawdzisz na przykład spalone kalorie, tętno lub ciśnienie. Ponadto taki gadżet świetnie prezentuje się na nadgarstku, więc może być elementem Twojej stylizacji.

Smartwatch do iPhone – jaka cena?

Skoro wiesz już, jaki smartwatch do iPhone’a będzie odpowiedni, warto również wspomnieć o cenie takiego urządzenia. Inteligentne zegarki od zewnętrznych producentów są znacznie tańsze niż sprzęt od Apple, jednak ciągle posiadają atrakcyjne funkcje. Koszt takiego gadżetu to najczęściej 100-300 PLN. W tej cenie możesz pozwolić sobie na nowoczesny smartwatch do iPhone’a, który zagwarantuje wiele radości z użytkowania i bez problemu połączy się z telefonem od Apple. Na rynku dostępne są również nieco droższe urządzenia – wybór zawsze należy do Ciebie. Pamiętaj jednak, że nawet niedrogi sprzęt potrafi dostarczyć wiele frajdy, ponieważ współczesne zegarki dysponują ciekawymi i naprawdę przydatnymi funkcjami. W wielu przypadkach możesz modyfikować wygląd takiego gadżetu – wystarczy zmienić opaskę, a smartwatch nagle nabiera całkowicie innego oblicza. To przydatne rozwiązanie, jeśli chcesz nosić urządzenie na nadgarstku codziennie, również poza treningiem.

Odwiedź nasz sklep