08.02.2023

Jak zabezpieczyć swojego smartwatcha przed uszkodzeniem?

Nowoczesne zegarki stają się coraz bardziej popularne, a wielu użytkowników nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowanie […]

Nowoczesne zegarki stają się coraz bardziej popularne, a wielu użytkowników nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowanie bez tych gadżetów. Tego typu produkty to często wybierany pomysł na prezent dla bliskiej osoby czy samego siebie. Smartwatche towarzyszą nam podczas codziennych czynności, usprawniają pracę i aktywności sportowe. Jak zadbać o ochronę swojego urządzenia, aby służył jak najdłużej?

Czy etui ochroni Twojego smartwatcha?

Wielu producentów zachęca do kupna etui na smartwatcha, nie bez przyczyny. Wysoka jakość sprzętu to podstawa, jednak codzienne użytkowanie zegarka naraża go na mikro uszkodzenia czy zarysowania, przez co smartwatch nie wygląda już zbyt zachęcająco. Zegarki stają się nieodzownym elementem stroju wielu ludzi, którzy nie wyobrażają się wyjść bez niego z domu czy na trening, dlatego warto zadbać o jego schludny i estetyczny wygląd. Etui do smartwatchy to jedno z dostępnych rozwiązań, które skutecznie chroni nienaganny wygląd i jakość ulubionego produktu.

Wiele etui wykonanych jest ze szkła hartowanego, które jest niezwykle trwałym i skutecznym materiałem, chroniącym ekrany smartwatchów czy smartphone’ów. Szkło zachodzące na boki ekranu obejmuje swoją ochroną cały zegarek, jest to niezwykle istotne przy upadku urządzenia z dużej wysokości i uszkodzenia rantu. W szerokiej ofercie znajdziemy etui dopasowanie do konkretnych modeli nowoczesnych zegarków, są one zarówno przezroczyste, jak i w oryginalnych wersjach kolorystycznych. Zabezpieczenie smartwatcha w formie etui to niezwykle skuteczne rozwiązanie, wybierane przez wielu klientów. Montaż takiego etui jest wyjątkowo prosty a szkło hartowane nie przeszkadza w płynnym korzystaniu z ekranu.

Jaka folia do smartwatcha?

Kolejna dostępna ochrona smartwatcha przed uszkodzeniem to specjalna folia hydrożelowa, nakładana na wyświetlacz. Folie hydrożelowe to najnowsza generacja folii ochronnych, ich charakterystyczną funkcją jest samoistne redukowanie drobnych zarysowań. Dzięki temu folia przez bardzo długi czas wygląda niezwykle estetycznie a smartwatch wygląda jak nowy. Wielu zwolenników folii hydrożelowych uwielbia je za całkowitą niewidoczność, w przeciwieństwie do szklanych etui, folie ochronne są niemal niewidoczne dla oka. Dzięki idealnemu dopasowaniu folii, smartwatch wygląda bardzo estetycznie, ponieważ w żaden sposób nie jest zaburzony jego oryginalny kształt.

Folie kojarzą się z czasochłonnym montażem i nieestetycznym efektem końcowym. Folie hydrożelowe idealnie dopasowują się do kształtu ekranu, są wyjątkowo łatwe w nakładaniu a co najważniejsze, nie tworzą się pęcherzyki powietrza, które są niezwykle trudne do usunięcia. Zauważalną różnicą między szkłem hartowanym a folią hydrożelową jest elastyczność, folia jest tworzywem plastycznym i giętkim, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku modeli o zakrzywionych ekranach.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii o zróżnicowanych parametrach. Ich wspólnym mianownikiem jest ochrona smartwatcha przed uszkodzeniem, będąc przy tym zupełnie niewidocznym. Istnieją folie o dodatkowo zwiększonej odporności antyuderzeniowej, które chronią przed upadkiem z dużej wysokości czy strąceniu smartwatcha np. ze stołu. Folie są na tyle cienkim produktem, że bez problemu można korzystać z ekranu dotykowego, bez zmniejszania jego czułości. Producenci wypuszczają również specjalne folie dostosowane do zagiętych ekranów, aby skutecznie chronić całą powierzchnię wyświetlacza.

Jak wybrać ochronę do smartwatcha?

Ochrona smartwatcha przed uszkodzeniem to istotna kwestia, jeśli chcemy, aby nasz zegarek służył przez długi czas. Wielu osobom wydawać by się mogło, że zakup etui na smartwatcha lub folii ochronnej to niepotrzebnie wydane pieniądze. Nic bardziej mylnego! Akcesoria ochronne to naprawdę niewielki jednorazowy koszt, który ochroni drogi sprzęt przed niefortunnymi zdarzeniami. Co więcej, zainwestowanie w folię czy etui, pozwala zaoszczędzić pieniądze na zakup nowego sprzętu po ewentualnym uszkodzeniu. Wielu klientów dba o zegarki z największą starannością, jednak wystarczy chwila nieuwagi a smartwatch może wylądować na ziemi. Komu nie zdarzyło się strącić czegoś ze stołu czy z szafki nocnej w ferworze porannego szykowania do szkoły i pracy? To samo może stać się z Twoim smartwatchem. Urządzenia użytkowane podczas aktywności fizycznej, szczególnie na zewnątrz są wyjątkowo narażone na uszkodzenia.

Najlepszym sposobem na wybór odpowiedniej ochrony, jest zakup oryginalnych akcesoriów do swojego gadżetu, dzięki temu mamy pewność, że jest on idealnie dopasowany i nie odstaje w żadnym miejscu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zaufanie ekspertom i producentom. To im najbardziej zależy, aby klient był zadowolony z zakupionego produktu. Wybór pomiędzy folią a etui ze szkłem hartowanym może być również indywidualną kwestią. Jedni cenią sobie najwyższą ochronę przed zarysowaniami, jaką gwarantuje szkło hartowane i większą powierzchnię ochronną. Natomiast osoby ceniące sobie niewidoczność i elastyczność materiału, wybiorą folie ochronne.

Odwiedź nasz sklep