12.02.2021

Czy można rozmawiać przez smartwatch?

Aby rozwinąć pełną funkcjonalność, większość inteligentnych zegarków wymaga sparowania ze smartfonem. Urządzenia ubieralne są jednak coraz bardziej samodzielne. W wielu przypadkach mogą zastępować telefon, np. podczas treningu. Czy można dzwonić ze smartwatcha? Mimo że brzmi to abstrakcyjnie, niektóre modele pozwalają nie tylko na odbieranie, ale też wykonywanie połączeń. Jak to wygląda w praktyce?

Czy ze smartwatcha można dzwonić? Inteligentny zegarek w zastępstwie smartfona

Aby rozwinąć pełną funkcjonalność, większość inteligentnych zegarków wymaga sparowania ze smartfonem. Urządzenia ubieralne są jednak coraz bardziej samodzielne. W wielu przypadkach mogą zastępować telefon, np. podczas treningu. Czy można dzwonić ze smartwatcha? Mimo że brzmi to abstrakcyjnie, niektóre modele pozwalają nie tylko na odbieranie, ale też wykonywanie połączeń. Jak to wygląda w praktyce? Z jakich urządzeń ubieralnych można dzwonić? Odpowiadamy!

Czy ze smartwatcha można dzwonić?

Połączony poprzez Bluetooth z telefonem zegarek pozwala na wyświetlanie powiadomień ze smartfona, uruchamianie odtwarzacza muzyki czy monitorowanie aktywności fizycznej. Jeśli jednak urządzenie zostało wyposażone w slot na kartę micro SIM, może działać niezależnie. Czy ze smartwatcha można dzwonić? Odpowiedź brzmi TAK. Wiele modeli posiada zestaw głośnomówiący, pozwalający na przeprowadzanie rozmów. W tym celu można wykorzystać także słuchawki Bluetooth. To bardzo wygodne. Niektóre zegarki jednak wyświetlają tylko informacje o przychodzących połączeniach, lecz by zadzwonić, trzeba sięgnąć po telefon. Zanim więc dokonasz zakupu sprawdź, czy ze smartwatcha można dzwonić. Taka opcja może okazać się przydatna zwłaszcza wtedy, gdy zapomnisz o smartfonie lub bateria w nim rozładuje się. To także wygodne rozwiązanie w zatłoczonym miejscu lub w sytuacji, gdy telefon schowany jest głęboko w plecaku lub torbie.

Jak dzwonić ze smartwatcha?

Jeśli chcesz wykonać połączenie ze smartwatcha sprawdź, czy Twój zegarek obsługuje sieć komórkową. Dzwonić można bowiem wyłącznie z urządzeń z dostępem do sieci, po umieszczeniu w nich karty SIM. Aby przekonać się, czy Twój zegarek obsługuje sieć komórkową, wejdź w Ustawienia, wybierz Łączność, a następnie kliknij Sieć komórkowa. Niestety, nie ma jej każdy smartwatch. Czy można dzwonić z urządzeń, w których ta opcja nie jest dostępna? Jeśli po kliknięciu Łączność w Twoim zegarku nie wyświetla się Sieć komórkowa oznacza to, że ten model jej nie obsługuje. Smartwatch może mieć inny numer niż Twój smartfon. Jeśli jednak na obu urządzeniach korzystasz z z usług tego samego operatora, zwykle masz możliwość uzyskania wspólnego numeru. Jak dzwonić ze smartwatcha? Gdy łączność z telefonem została zerwana, użyj numeru zegarka. W przypadku gdy urządzenia są sparowane, możesz wybrać numer, który chcesz wykorzystać.

Smartwatch – jak dzwonić?

To bardzo proste. Obsługa większości nowoczesnych zegarków jest intuicyjna, a nawiązanie połączenia zajmie Ci tylko kilka sekund. Na wyświetlaczu urządzenia wybierz widoczny w menu aplikacji telefon. Gdy ukaże się lista kontaktów, przewiń ją i odszukaj właściwego rozmówcę. Jeśli znajdziesz, kliknij kontakt, by nawiązać połączenie. Po zakończonej rozmowie naciśnij ikonę Rozłącz. Jak dzwonić ze smartwatcha, wykorzystując komunikaty głosowe? Wystarczy, że użyjesz znajdującego się z boku zegarka przycisku. Po jego naciśnięciu, użyj głosu. Możesz podyktować urządzeniu numer telefonu osoby, z którą chcesz się skontaktować. Jeśli chcesz skorzystać z listy kontaktów, zamiast numeru telefonu możesz podać nazwę zapisanego kontaktu. Jak dzwonić ze smartwatcha w inny sposób? Gdy chcesz skontaktować się z osobą spoza Twojej listy kontaktów, masz także możliwość wpisania numeru na klawiaturze zegarka. W tym celu wybierz w menu aplikacji telefon i przesuwaj w lewo do momentu, gdy na wyświetlaczu ukaże się klawiatura. Wystarczy wówczas wpisać numer i kliknąć Zadzwoń.

Jak dzwonić z smartwatcha? Odbieranie połączeń

Wiesz już, jak nawiązywać połączenia poprzez inteligentny zegarek. Teraz kilka słów o tym, jak odebrać przychodzące połączenie. W większości modeli jest to niezwykle proste. Aby odebrać należy przesunąć po wyświetlaczu palcem w lewo. Ten błyskawiczny gest umożliwi przeprowadzenie rozmowy przez słuchawki lub zestaw głośnomówiący. Jeśli jednak chcesz odrzucić połączenie, wykonaj ten sam ruch, lecz w przeciwnym kierunku. Jak dzwonić ze smartwatcha na numery alarmowe? Wykorzystaj komunikat głosowy lub wpisz na klawiaturze numer 112. Możesz to zrobić nawet przy zablokowanej lub nieprawidłowej karcie SIM.

Skoro znasz już odpowiedź na pytanie, czy można dzwonić ze smartwatcha i wiesz, jak nawiązać rozmowę przy użyciu zegarka, znajdź odpowiedni model dla siebie. W naszym sklepie internetowym dostępne są smartwatche czołowych producentów, wyróżniające się wysoką funkcjonalnością i trwałym wykonaniem. Przed zakupem upewnij się, że w zegarku jest port na micro SIM oraz głośnik. Dzwonienie z nadgarstka być może okaże się dla Ciebie dużo wygodniejsze niż sięganie po telefon.

Odwiedź nasz sklep