25.03.2021

Co to jest smartwatch?

Wiele osób nie wyobraża sobie codzienności bez zegarka na rękę. Nie tylko odmierza czas, ale może też pełnić rolę ozdoby. A gdyby Twój zegarek potrafił więcej? To możliwe, jeśli jest to smartwatch. Co to jest smartwatch? Jak można wykorzystywać to innowacyjne urządzenie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań, dotyczących inteligentnych zegarków.

Nowoczesny zegarek, czyli smartwatch – co to takiego?

Wiele osób nie wyobraża sobie codzienności bez zegarka na rękę. Nie tylko odmierza czas, ale może też pełnić rolę ozdoby. A gdyby Twój zegarek potrafił więcej? To możliwe, jeśli jest to smartwatch. Co to jest smartwatch? Jak można wykorzystywać to innowacyjne urządzenie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te oraz kilka innych pytań, dotyczących inteligentnych zegarków. Zaczynamy!

Co to jest smartłocz? A może smartwatch?

Nie tylko zastosowanie smartwatcha stanowi zagadkę dla niektórych, zwłaszcza jeśli nie śledzą technologicznych nowinek. Podobnie jest z jego zapisem oraz wymową. Wyraz pochodzi z języka angielskiego, a jego właściwy zapis to smartwatch. Co to znaczy? W dosłownym tłumaczeniu smartwatch oznacza inteligentny zegarek. Słowo wymawiamy identycznie, jak w języku angielskim.

Jak wygląda urządzenie? Przypomina klasyczny zegarek na rękę o nowoczesnym designie. Wyposażone jest w elektroniczny wyświetlacz ze zmiennymi tarczami oraz stylowy pasek. Jaką funkcję pełni smartwatch? Co to takiego w praktyce? Inteligentny zegarek nie tylko odmierza czas. Jego największą zaletą jest wielofunkcyjność. Urządzenie współpracuje ze smartfonem, wyświetlając wiadomości tekstowe lub informacje o nieodebranych połączeniach. W zależności od modelu, może też monitorować aktywność fizyczną. To wciąż nie wszystko – Smartwatch można wykorzystać także jako odtwarzacz muzyki lub nawigację.

Smartwatch – co to jest? Jak działa?

Słyszysz dźwięk nadchodzącej wiadomości tekstowej i rozpoczynasz poszukiwania telefonu w plecaku lub torebce. Jeśli tego nie znosisz, wyposaż się w zegarek smartwatch. Co to jest? Ukryty wewnątrz urządzenia system operacyjny umożliwiający współpracę ze smartfonem, dzięki któremu nie musisz już go wyciągać, by przekonać się, kto dzwoni. Wystarczy rzut oka na wyświetlacz inteligentnego zegarka. Smartwatch nie tylko wyświetla komunikaty o otrzymanych wiadomościach oraz nieodebranych połączeniach, ale zapewnia też łączność z social media. Dzięki niemu błyskawicznie zapoznasz się ze świeżymi postami na fejsbuku. Wiesz już, co to jest smartwatch. Lista mozliwych funkcjonalności urządzenia jest jednak niezwykle długa. To nie tylko uzupełnienie smartfona, które gwarantuje swoim użytkownikom wysoki komfort. Co jeszcze potrafi innowacyjne urządzenie?

Smartwatch – jakie może mieć funkcje?

Poszczególne modele znacząco różnią się od siebie. Zanim więc kupisz, zapoznaj się z tym, czego możesz się spodziewać po danym urządzeniu. Upewnij się, czy inteligentny zegarek posiada funkcje, na których Ci zależy. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia, z pewnością przyda Ci się smartwatch. Co to oznacza? Większość modeli zostało wyposażonych w funkcje umożliwiające monitorowanie aktywności fizycznej, np. przebyty dystans, wykonane kroki czy spalone kalorie.

Coraz większą popularnością cieszą się także zaawansowane modele z fotosensorami, wykorzystywane do pomiaru tętna, np. dostępny w naszej ofercie KING-WEAR KW13. Ci, którzy uprawiają określoną dyscyplinę sportu i wiedzą, co to smartwatch, wykorzystują urządzenie do śledzenia swojej efektywności, np. siły odbicia czy uderzenia lub tempa pływania. Pamiętaj jednak, że nie każdy smartwatch posiada tak zaawansowane funkcje.

Co to jest smartwatch KING-WEAR?

Oferowane przez producentów rozwiązania różnią się pod względem wydajności, designu, pojemności baterii, odporności na uszkodzenia i nie tylko. Liczy się także system operacyjny inteligentnego zegarka. Jeśli nie jest on kompatybilny z systemem smartfona, może nie działać. Warto więc wybrać model z uniwersalnym systemem, współpracującym z wszystkimi smartfonami, np.K-Wear, który posiada każdy smartwatch KING-WEAR. Co to jest? To oparty na Linuxie system operacyjny o wysokiej funkcjonalności współpracujący doskonale, zarówno z systemami iOS, jak i Android.

SmartWatch SMA – co to jest?

Do czołowych producentów inteligentnych zegarków należy także firma Sony, która oferuje wysoką jakość i innowacyjne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Smartwatch SMA M5 pełni nie tylko podstawowe funkcje. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS można wykorzystywać go również do nawigacji. Wydajna bateria pozwala nawet na 2 dni pracy zegarka bez konieczności ładowania.

Wiesz już, co to jest smartwatch. Poza wymienionymi wyżej funkcjami, urządzenie możesz wykorzystywać także jako zestaw głośnomówiący telefonu lub narzędzie do pomiaru jakości snu. Przy użyciu inteligentnego zegarka można też zdalnie kontrolować aparat w smartfonie. Jak widzisz, smartwatch pełni rolę kilku urządzeń jednocześnie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Odwiedź nasz sklep