03.06.2022

Jak połączyć smartband z telefonem?

Uniwersalne smartbandy, czyli po prostu silikonowe opaski z wbudowanymi w nie urządzeniami typu smartwatch, pełniącymi zróżnicowane funkcje, są noszone coraz powszechniej – przez dorosłych oraz przez dzieci. Smartband, w zależności od indywidualnych potrzeb oferuje praktyczną pomoc w codziennym życiu. Począwszy od lokalizowania dziecka na bieżąco, choćby podczas spacerów albo zakupów, po badanie zaawansowanych funkcji życiowych czy parametrów organizmu.

Smartbandy są wygodne, estetyczne i modne, dlatego zyskują systematycznie coraz większe grono zwolenników. Kiedy jednak decydujesz się na zakup swojej pierwszej opaski typu smartband zaczynasz zastanawiać się czy potrafisz połączyć to urządzenie z telefonem, co jest niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. W końcu nie kupujesz go jako bransoletki służącej jedynie do ozdoby. Do połączenia ze sobą tych dwóch urządzeń na początek konieczna jest oczywiście prawidłowa konfiguracja smartbanda. Zdecydowana większość takich opasek dostępnych na rynku posiada możliwość zdalnego podłączenia ich do telefonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS za pośrednictwem systemu bluetooth, w który wyposażone jest obecnie każde wysokiej klasy urządzenie elektroniczne. Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się to banalnym zadaniem, czasami podczas konfiguracji pojawiają się banalne problemy, które zazwyczaj jest na szczęście łatwo rozwiązać. Najczęściej pojawia się zatem pytanie:

Dlaczego smartband nie łączy się z telefonem?

Otóż: jesteś szczęśliwym posiadaczem smartfona z systemem iOS lub Android, którym sprawnie się posługujesz na co dzień. A tu nagle – smartband stawia nieoczekiwany opór. Prawdopodobnie nie jest to wina Twoich kompetencji w zakresie posługiwania się telefonem i łączoną z nim opaską, a tak zwana złośliwość przedmiotów martwych. Niektóre funkcje w smartfonach, smartbandach i innych elektronicznych gadżetach, czasami chwilowo się „zawieszają”, lub wymagają ich przeskanowania lub ponownej konfiguracji. Instrukcja łączenia smartbanda z telefonem, dołączona do Twojej nowej opaski jest zapewne poprawna, a jedynie telefon nie wykrywa nowego urządzenia. Sięgnij wówczas po specjalną aplikację do skanowania funkcji bluetooth, ale przede wszystkim – sprawdź dokładnie jej parametry na Twoim telefonie. W zależności od modelu telefonu oraz jego parametrów bluetooth może znacznie prościej, lub z nieco większym trudem wykrywać inne urządzenia. Na szczęście niektórzy spośród popularnych producentów przygotowali nawet własne aplikacje do rozwiązywania tego rodzaju sytuacji, natomiast prym wiedzie nadal uniwersalna aplikacja Bluetooth Scanner, w której znajdziesz funkcję „Low Energy Scan”. Już samo jej uruchomienie potrafi zdziałać cuda w przypadku, kiedy bluetooth jako taki odmawia posłuszeństwa.

Instrukcja jak połączyć smartband z telefonem

Oprócz funkcji bluetooth, integralnej dla każdego urządzeń typu smartfon oraz smartband, dostępne są także specjalne aplikacje, dedykowane poszczególnym markom opasek. Kiedy zatem posiadasz już swoją nową opaskę smartband, czyli alternatywę dla pokaźnych rozmiarów smartwatcha, na przykład tą marki Kello, warto poszukać i sprawdzić w odpowiednim dla systemu operacyjnego sklepie (np. Sklep Play lub App Store), czy taka aplikacja jest dostępna i pobrać ją na swoje urządzenie. Najczęściej są to dodatkowe aplikacje dla osób aktywnych fizycznie, pozwalające badać liczbę wykonanych kroków, innych ruchów albo różne, nawet bardziej zaawansowane niż puls, funkcje życiowe. Po pobraniu aplikacji możesz już przystąpić do właściwej instrukcji łączenia smartbanda z telefonem. Kolejnym krokiem jest zatem uruchomienie opcji „bluetooth” oraz tzw. lokalizacji w Twoim smartfonie. To wszystko, razem z pobraną aplikacją pomoże odnaleźć się wzajemnie obydwu sprzętom, czyli telefonowi i opasce. Kiedy to nastąpi pamiętaj o konieczności założenia indywidualnego konta w pobranej pod kątem smartbanda aplikacji. Na swoim smartfonie znajdziesz zapewne polecenie „dodaj urządzenie”, co intuicyjnie pomoże Ci dodać smartbanda o określonych parametrach, które wyświetlą się na wyświetlaczu telefonu i pozwolą łatwo go odnaleźć. Teraz pozostanie Ci jedynie spersonalizowanie nowego urządzenia. To również będzie proste. Biorąc pod uwagę zestaw smartband z telefonem łączenie ich przeprowadzisz krok po kroku, a na koniec – telefon sam „poprosi Cię” o podanie konkretnych danych i parametrów jak między innymi Twoje:

  • waga
  • wzrost
  • płeć itd.

Dzięki podaniu tych danych opaska oraz aplikacje i funkcje, jakie ona Ci oferuje, będą mogły działać bez zarzutu. To, co otrzymałeś w momencie zakupu oraz to, co następnie zgrałeś na swoje urządzenia za pomocą dodatkowych aplikacji będzie działało harmonijnie, a wymiana informacji pomiędzy urządzeniami jak i w obrębie pojedynczych sprzętów będzie od teraz płynna. Voilà! Właśnie połączyłeś i skonfigurowałeś ze sobą swojego pierwszego smartbanda oraz telefon. Prawda, że to było proste? Ale chwileczkę, czy zanim to zrobiłeś, o czymś nie zapomniałeś?

O czym warto pamiętać, zanim połączysz smartband z telefonem?

Zanim przystąpisz do łączenia smartbanda oraz smartfona w parę warto pamiętać o kilku banalnych, ale niezbędnych kwestiach. Pomoże Ci to również w odpowiedzeniu sobie na ewentualne pytanie dlaczego urządzenia te jednak nie chcą się ze sobą łączyć. Przed przystąpieniem do wykonywania instrukcji sprawdź koniecznie, czy obydwa sprzęty mają naładowane baterie a smartfon – włączoną i sprawną funkcję bluetooth. Możesz sprawdzić to jeszcze zanim będziesz podłączać nową opaskę, poprzez próbę połączenia telefonu z innym urządzeniem elektronicznym – na przykład ze swoim laptopem albo z telefonem innej osoby. Konfiguracja smartbanda następuje ostatecznie już po połączeniu go ze smartfonem, jednak wcześniej znajdź w sklepie z aplikacjami tę przeznaczoną właśnie do Twojego modelu zegarka. Pamiętaj o odnalezieniu jej najnowszej wersji. Jeżeli ściągniesz jednak nieco starszą – zapewne samo mobilne urządzenie poinformuje Cię o możliwości jej aktualizacji. Przypomnij sobie również, czy nie łączyłeś dotąd z telefonem na przykład typowego smamrtwatcha. Smartwatch oraz smartband używane są dokładnie w takich samych celach i mogą być noszone zamiennie, a zatem wcześniejsze doświadczenie w łączeniu tego typu zegarka z obszerną tarczą będzie bezcenne podczas instalacji i łączenia nowoczesnej, smukłej smart-opaski i kolejne takiego urządzenia jak smartband z telefonem łączenie to już dla Ciebie przysłowiowa bułka z masłem!
Niezależnie zatem od tego na jaki rodzaj mobilnego urządzenia na nadgarstek zdecydujesz się ostatecznie możesz dzięki tej instrukcji połączyć je ze smartfonem. W dodatku zarówno opaska typu smartband jak i klasyczny smartwatch pozwolą Ci między innymi:

  • odbierać rozmowy
  • śledzić pocztę elektroniczną
  • odbierać SMSy
  • sprawdzać na bieżąco wiadomości w sieci ora te przekazywane przez aplikacje na tarczy itp.

Wybierz zatem najlepszy model smartbanda albo smartwatcha dla siebie i połącz go ze smartfonem już dziś!

Odwiedź nasz sklep